Mezinárodní jazykové zkoušky - OA Český Těšín

Obchodní akademie, Český Těšín, příspěvková organizace
Přejít na obsah

Mezinárodní jazykové zkoušky

O studiu > Další vzdělávání studentů

Zertifikat Deutsch a další zkoušky z německého jazyka

Žáci naší školy mají možnost získat mezinárodní jazykový certifikát Start Deutsch 2 a Zertifikat Deutsch, v případě výborných výsledků i certifikát vyšší. Příprava na testování je zdarma a polovinu poplatku za zkoušku hradí Goethe Institut. Vše díky iniciativě "Školy: Partneři budoucnosti".

Zertifikat Deutsch je mezinárodně uznávaná zkouška z německého jazyka. V mezinárodní stupnici Rady Evropy /A1, A2, B1, B2, C1, C2/, která byla vytvořena za účelem srovnání znalostí, stojí Zertifikat Deutsch na stupni B1 a Start Deutsch 2 na úrovni A2.

Nesoukromí i soukromí zaměstnavatelé oceňují zkoušku Zertifikat Deutsch jako doklad solidních základních znalostí německého jazyka. V Německu je zkouška uznávána jako důkaz znalosti německého jazyka pro získání státního občanství.

Vykonaná zkouška ZD prokazuje, že absolventi disponují upevněnými základními znalostmi hovorové němčiny. To jim umožňuje jazykově se orientovat ve všech důležitých oblastech, tj. sledovat rozhovor o běžných záležitostech každodenního života a účastnit se ho. Jsou schopni jednoduché situace ústně a písemně popsat a rozumět běžným textům.
Kontaktní údaje
___________________________
OBCHODNÍ AKADEMIE, Č. Těšín, p.o.
Sokola-Tůmy 402/12
737 01 Český Těšín
tel.: 558 712 649
e-mail: info@oact.cz
IČO: 60337320
Dat. schránka: cuafdj4
______________________________

Obchodní akademie Český Těšín je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.
Návrat na obsah